Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 8034592



*

nr 803 4592


Ram

Förgylld, 81x62


Utrop:

400 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 januari 2013
kl 20:28:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/1 20:32:27 1      200 kr
28/1 15:05:32 2      150 kr
28/1 18:35:18 3      300 kr
28/1 20:17:11 4      300 kr
28/1 20:17:26 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene konst ram
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:19
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:29
  • 6663 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:33




Ladda ner broschyr